Nerelere Gittin

Standard

Farkında mı bilmem ama bazen çok derinlere daldığımda eşim beni düşüncelerimden uyandırır ve ‘nerelere gittin, şimdiye , buraya gel’ der. Bunun bendeki karşılığı ise ‘Hatırla ve sıkı tut’ ile aynı diyebilirim.

Az evvel bir manzaraya şahit oldum. Bir yük kamyonu bir taksiciyi hatalı şekilde solladı. Aslında olurdu böyle şeyler, çok şükür ki bir kaza olmamıştı. Ama taksici kamyon coktan geçip gitmesine rağmen aşağıya inip kamyonun arkasından sövmeye devam etti. Uzun uzun derinden derinden sıraladı tüm beddualarini. Dinmek bilmedi öfkesi, belki iki dakika boyunca sövdü. Şakaklarindaki damarlar bir türlü yatışmadı, ağzından çıkan sözler bir türlü yumuşamadı. Söylene söylene taksiye binerken kamyon çoktan geçip gitmişti ve belki de farkında bile değildi hiçbir şeyin.

Bazen kendimi bu taksici gibi buluyorum. Çoktan yolunu değiştirmiş anılar, düşünceler, duygular taksici gibi esir ediyor beni. Arkalarından uzun uzun içli içli sövüyor bir türlü rahatlayamıyorum. Sonra bir ses, ‘nerelere gittin, şimdiye, buraya gel’ diyor. Anlamsızlığını fark ediyorum tüm o küfürlerin. Meğer kamyon çoktan geçip gitmiş bile.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s